Диляна Матеева и нейният моден бранд Art.Look представиха колекция Модна мелодия в Атина. Талантливата млада дизайнерка реализира първото българско участие на официалната международна седмица на модата в Гърция. Тя се състоя от 31 октомври до 4 ноември 2018 г., като Диляна Матеева присъства на голяма част от ревютата, включително и това на големия ливански дизайнер – Зухаир Мурад.

Досега седмицата има общо 24 издания (по две годишно), а на сцената й са представяли колекции прочути в целия свят дизайнери и модни къщи като Вивиън Уестууд, Емануел Унгаро, Ескада, Крициа, Кашарел, Ги Ларош, Марите и Франсоа Жирбо и други.


Дебютната за международната сцена колекция на Диляна Матеева есен-зима 2018/2019 – съчетава практичност и елегантност с бунтарство и непреклонност. Тя е вдъхновена от женствената елегантност в рока и по-конкретно от лирическите героини в рок песните от края 80-те и началото на 90-те години на XX век.

За колекцията са характерни изчистените силуети и женствената линия на дрехите, както и авторските ръчно направени картини в стил поп арт. Рисунките на женски лица са ключови за част от дрехите и в дизайна на шаловете от креп коприна, които са водещ аксесоар заедно с дизайнерските шапки.

Провокативната и смела комбинация на материи, като съчетаването на кашмир и кристална коприна, е силен акцент в колекцията. Диляна Матеева залага също на кадифе, еко кожа, вълна и габардин. Най-новите предложения в колекцията на дизайнерката са две рокли, изработени от златиста креп коприна и черна кристална коприна.

Златистата коприна нежно се слива с кожата, елегантно следва извивките на тялото и създава илюзия за голота. Черната кристална коприна нежно прозира и подчертава златистия креп.