Голямото събитие по функционален фитнес и кросфит Plovdiv Throwdown 2019 приключи, а голямата титла "Атлет на атлетите” за тази година отиде при сръбския атлет Лука Дукич. Истинска сила, бързина и ловкост демонстрира нашия съсед в третото издание на състезанието, който за по-малко от 10 минути премина през 300 метра гребане, девет клека над глава с 80 кг, десет скока на 76 см и през първия рунд три набирания на рингове. За отличното си представяне той спечели парична награда и още куп изненади от спонсорите на събитието. Второто място в надпреварата беше взето от Радослав Иванов, а трети стана Ставри Ставрев.

Ветераните от дивизията 35+, които мериха сили за първите места бяха десет. След трите рунда от по 300 метра гребане, девет клека със 70 кг, три набирания на халки и десет скока на 76 см кутия, първи стана Димитър Иванов, втори - Христо Бързаков, а трети - Герасим Борисов. В дивизията на тийнейджърите до 20-годишна възраст мериха сили общо петима. При тях победител стана Мартин Крайтмър, втори бе Игит Айрал, а трети - Атанас Пеев. При любителите за финала се състезаваха шестима, като тук победител е Асен Иванов.

След него на второ и трето място се наредиха съответно Страхинджа Маркович и Самуил Иванов.

При жените любители най-силно представяне направи Мария Ивезич. На второ място остана Мария Бързакова, а на трето - Людеви Пасо. От групата на професионалистките победителка стана Мария Найденова. Втората позиция остана за Елина Пашаланова, а Тамара Тримбетас бе трета.

Снимки: в. Марица