Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 4195765 долара.

25-годишната българка загуби от Даниела Хантухова (Словакия) с 2:6, 4:6 за 82 минути. Пиронкова взе първия гейм в мача. След това Хантухова поведе с 5:1 и при свой сервис спечели сета с 6:2.

Във втората част словачката поведе с 3:0. Пиронкова направи първия си и единствен пробив в двубоя за 1:3, а след това спечели и следващия гейм. До края на мача нямаше пробиви и Хантухова стигна до победата след 6:4.

Пиронкова, която е 46-а в света, напуска турнир с 5 точки за класацията на УТА и 8425 долара от наградния фонд. Следващата съперничка на 29-годишната Хантухова е поставената под номер 8 Сара Ерани (Италия).