Европейската шампионка на 100 м Ивет Лалова спечели приза Атлет №1 на България за 2012-а година.

За спринтьорката това е рекордно четвърто челно място в анкетата на списание „Атлетика”.

Допитването се организира за петнадесета поредна година, като в тазгодишния вот участваха 31 специалисти и експерти, които следят отблизо българската атлетика. До 2012 г. четирима имаха по три първи места в анкетата през годинините - Петър Дачев, Тереза Маринова, Ивет Лалова и Ваня Стамболова.

Лалова и Стамболова бяха лидерки сред номинираните атлети и през тази година, като през миналата двете също заеха първите две места, но тогава спечели Стамболова, пишат от bsport.bg.

През 2012-а Лалова бе в отлична форма в трите най-отговорни състезания за годината. На световното първенство в зала в Истанбул - Ивет се класира на финала на 60 м, на европейското първенство в Хелзинки стана първата българка европейска шампионка на 100 м, а на олимпийските игри в Лондон достигна до полуфиналите на 100 и 200 м. Във вота на списанието Ивет единодушно бе избрана за номер едно на България и събра максималния брой точки 310.

"Ивет Лалова е съвсем закономерен победител в тазгодишната класация. Ние всички трябва да се гордеем, че в спортната история на България имаме европейски шампион на 100 м. Надявам се през 2013-а тя да направи силно представяне на европейското в зала в Гьотеборг през март, а също така и на Световното на открито в Москва през август. Сигурен съм, че Ивет ще помогне много на българския национален отбор да запази място си в Първа лига на Европейския отборен шампионат в Дъблин през юни", коментира президентът на БФЛА Добромир Караманов.