Най-добрият български тенисист отстъпи с 6:7, 1:6 на световния номер едно Новак Джокович.

Гришо бе много близо до успех в първия сет, но загуби концентрация и позволи на съперника да го обърне.Григор Димитров изпусна сетбол в мача си срещу Новак Джокович от третия кръг на турнира в Индиън Уелс. Българинът отстъпи с 6:7, 1:6 като се противопостави сериозно на световния номер едно през първата част.

21-годишният хасковлия сервираше за сета при 5:3, но загуби концентрация и направи 4 двойни грешки. Сърбинът се мобилизира, изравни за 5:5 и взе сета със 7:6 след тайбрек, пишат от bsport.bg.

Във втория сет Джокович не остави съмнение в превъзходството си и разби българина с 6:1. За цялата среща Гришо успя да спечели 7 гейма. Представянето му е по-добро в сравнение с първият им двубой, когато Джокович се наложи с 6:3, 6:2.

В четвърти кръг Джокович ще играе с представителя на домакините Сам Куери. Григор Димитртов пък си заработи 45 точки за световната ранглиста и 26 000 долара от наградния фонд.