Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 220 хиляди долара.

Българката, която бе номер 3 в основната схема, загуби от италианката Алберта Брианти с 1:6, 2:6 за 66 минути. Пиронкова допусна четири пробива в първия сет, в който спечели само един гейм за 29 минути игра.

Във втората част Брианти поведе с 3:0 след пробив и след малко повече от час игра спечели безпроблемно двубоя, след като в последните гейм отново направи пробив.

За участието си в турнира Пиронкова получи 1 точка за класацията на УТА и 1825 долара от наградния фонд.

31-годишната Брианти, номер 94 в световната ранглиста, постигна трета победа в четири мача срещу Пиронкова. В неделя италианката спечели първа титла в кариерата си, след като триумфира на турнира в граф Фес (Мароко).

Източник: Sportni.bg