search icon

Любопитно

Звезда на Булеварда на славата за Джанис Джоплин

Легендарната американска певица Джанис Джоплин, която почина през 1970 г. г. на 27-годишна възраст от свръхдоза, получи посмъртно звезда на Булеварда на славата в Холивуд

 Легендарната американска певица Джанис Джоплин, която почина през 1970 г. г. на 27-годишна възраст от свръхдоза, получи посмъртно звезда на Булеварда на славата в Холивуд.

Джанис Джоплин щеше днес да е на 70 години. Тя бе удостоена с 2510-та звезда на прочутия булевард, който е една от основните туристически атракции в историческия филмов квартал на Лос Анджелис. На церемонията присъстваха децата на Джанис - Майкъл и Лора. Певецът Крис Кристоферсън изпя песента "Me and Bobby McGee." Джанис Джоплин продължава да има верни фенове и днес, които няма да забравят песни като "Down on Me", "Summertime" "Cry Baby" и "Mercedes Benz". Певицата с незабравимия дрезгав глас, която издаде по време на кратката си кариера четири студийни албума и пя на фестивала в Удсток през 1969 г. бе удостоена в Rock and Rock Hall of Fame през 1995г., пише БГНЕС.