Любопитно
Веско Пантелеев-Ешкенази в зала "България"
06 декември 2012 | 14:53
Концертмайсторът на Кралския холандски оркестър ще свири със Софийска филхармония
Почитателите на Веско Пантелеев-Ешкенази могат да го чуят тази вечер в зала "България".
Концертмайсторът на Кралския холандски оркестър ще свири със Софийска филхармония под диригентството на брат си Мартин Пантелеев.
В програмата феновете на брилянтната цигулка на Веско ще чуят Йоханес Брамс Концерт за цигулка и оркестър Ре мажор оп.77 също и Франц Шуберт Симфония No 9, До мажор, D 944.
Веско Пантелеев-Ешкенази долетя преди няколко дни в България от Амстердам , тогава трябваше да свири на раздаването на първите награди "Малкият принц" за принос към подобряването на живота на децата аутисти.
Лошото време и снегът обаче забавиха музиканта и той не успя да присъства на концерта.
Цигуларят сподели, че полетът му е бил над 12 часа и за негово най-голямо съжаление не е могъл да отиде на бляскавия спектакъл в зала "България".
Веско, който неведнъж участва в благотворителни каузи, обеща, че ще намери начин да помогне на децата, болни от аутизъм. Цигуларят преди време подкрепи благородната кауза на предаването „Семейство за всяко дете”, която намери широк обществен отзвук. Веско записа заедно с "Акага" нежната и много въздействаща песен "Те нямат вина", която посвети на малчуганите без дом. Преди това пък направи специален видеоклип по повод медийна кампания за превенция на рака на гърдата.