search icon

Top stories

По три версии се работи за убийството на Боби Цанков

По три версии се работи за убийството на известния радиоводещ Боби Цанков, съобщи пред журналисти...

По три версии се работи за убийството на известния радиоводещ Боби Цанков, съобщи пред журналисти градският прокурор Николай Кокинов, предаде репортер на БГНЕС.

На мястото на убийството до този момент са открити 15 гилзи. На четири-пет места в столицата се провеждат разпити на лица, които според прокуратурата може да имат отношение към убийството. Изяснява се в момента дали лица, пострадали при стрелбата срещу Цанков, са били с него и единият от тях, който е в по-тежко състояние, е криминално проявен.

Двама или трима са стреляли по Боби Цанков, уточни градският прокурор. По думите му е стреляно с пистолет с 9 мм калибър. Той подчерта, че прокуратурата и полицията работят с пълна сила по случая. Николай Кокинов заяви, че е стреляно от упор вътре в антрето на блока. В момента МВР провежда също акция като се разпитват определени лица на този етап като свидетели.

По думите на градския прокурор заподозрени има, но нямат все още доказателства за повдигане на обвинения. Срещу Боби Цанков има едно дело в Районен съд София, което е в съдебна фаза и е свързано с измами, извършени от него. Един от спътниците на Цанков с прякор Куция е криминално проявен. Това съобщи комисар Валентин Йорданов, директор на СДВР.

Криминалната му регистрация е от преди 30 години за измама. По думите на Йорданов се издирват камери в района. В късната нощ ще бъдат назначени и експертизи на иззетите от местопрестъплението доказателства. Според Йорданов се проверяват лица за алиби и съпричастност към този случай. На въпрос не е ли много нагло това убийство в центъра на София, Йорданов отговори:

"Нагло е. Ние ще бъдем твърди." "Винаги бъдете в готовност", отговори той на въпрос дали ще последват арести във връзка с това убийство. И градският прокурор Николай Кокинов, и Йорданов бяха категорични, че в последно време не са отправени заплахи срещу Боби Цанков и той не се е чувствал заплашен. Полицията проведе операции в офисите на „Бул Инс" и „Беловодски път" в кв. "Бояна".

Те се провеждат след убийството на радиоводещия Боби Цанков. Това съобщи вицепремиерът и министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов. Близо 6 часа той присъства на съвместно съвещание при главния прокурор Борис Велчев по повод днешното убийство в центъра на столицата. Акциите в офисите на „Бул Инс" и на „Беловодски път" са част от действията, които предприема полицията, посочи вицепремиерът. „Не бих искал да коментирам нищо, свързано с днешното убийство", каза Цветанов.

Помолен да коментира ситуацията, че веднага след успешната операция по залавянето на "Наглите", бе убит Боби Цанков той отговори: "Предполагаше се, че може да се случи нещо подобно при подобни добри полицейски акции. Има напрежение в контингента". Министър Цветанов не пожела да коментира дали Боби Цанков в бил важен източник за МВР и прокуратурата, нито пък дали обиските са част от „Наглите 3".

Той отбеляза, че тактиката на полицията в борбата с престъпността винаги се променя. Цветанов определи двамата пострадали при покушението над Боби Цанков, че не са хора като обикновените хора. „Всичко, което днес се случи, не е насочено срещу онези граждани, които се занимават с обикновени неща", обясни Цветанов, като допълни, че и в момента работата по случая на служителите на МВР продължава.

Той не пожела да даде информация нито дали Сако, срещу когото бе повдигнато обвинение преди време за отправяне на заплаха за убийство срещу Цанков, е разпитван, нито какъв е вероятният мотив на убийството. На този етап не се извежда основна версия и няма основни заподозряни. Стефан Бонев - Сако, каза по-късно по бТВ: Нямам нищо общо с убийството на Боби Цанков.

"За да се случи едно нещо, което е станало днеска, аз съжалявам, че се е случило, трябва да има някакъв мотив, причина, за да го направиш.", каза Стефан Бонев, по-известен като Сако, във връзка с днешното убийство на радиоводещия Боби Цанков в центъра на София. "Дайте да помислим като нормални хора - какво ми е направил Боби Цанков - че бил написал някаква книга? Ами, да пише Боби колкото иска. Аз какъв съм да му кажа да не пише, мен какво ме интересува? Плюс това, нито съм някакъв герой от книгата, нито кой съм аз да съм му герой." каза още Сако.

Според него той може да го пише, ако иска и в десет книги. "Аз нямам нищо общо с това нещо. Няма причина. Не съм съучастник в някакво убийство и никога не съм желал на даден човек такова нещо. Пак казвам, съжалявам, че се е случило това.", заяви още Стефан Бонев-Сако. През месец ноември миналата година Боби Цанков съобщи, че е получил смъртни заплахи от Сако и че е бил преследван с кола от него в столицата. Тогава Боби Цанков каза, че е потърсил помощ от полицията. Самият Стефан Бонев бе задържан за кратко в полицията и бе освободен от Софийски градски съд срещу 1000 лева гаранция.

По-късно стана ясно, че полицията е задържала братята Маргини и Стефан Бонев - Сако. Тази информация не потвърди, но и не отрече градският прокурор Николай Кокинов. Полицията и ГДБОП е задържала тримата във връзка с убийството на Боби Цанков.

БГНЕС припомня, че Кокинов потвърди специално за агенцията, че е арестуван Красимир Маринов - Големия Маргин. Днес следобед специалните части на МВР - баретите, провериха офиси в бизнес сградата на застрахователна компания "Бул Инс" срещу столичния хотел "Кемпински - Зографски". Сградата се намира на бул. "Джеймс Баучър" и стана известна, след като в един от асансьорите й беше беше взривен босът на СИК и съдружник на братята Маргини Стоил Славов.

Проверките започнаха само няколко часа след показното убийство в центъра на столицата на радиоводещия Боби Цанков. В офис сградата се намират офисите на братята Маргини. Според БНТ преди години Боби Цанков е успял да излъже и братя Маргини с 400 000 лева. Операцията на булевард Джеймс Баучър приключи малко след 17 часа. Маргините не бяха открити при обиска в офисите им. В момента продължава акцията на полицията в "Царско село". Една от основните версии за убийството на Боби Цанков е, че това е резултат от борбата между престъпни групи за преразпределение на наркопазара.

Снимки: БЛИЦ

Свързани новини