search icon

Любопитно

Добромир Момеков и Илина Михайлова опърничаво укротиха любовта

Адаптацията на хитовия Бродуейски мюзикъл "Целуни ме, Кейт" вдигна на крака публиката на премиерните спектакли в Музикалния театър.

„Целуни ме, Кейт!” е мюзикъл, написан от Коул Портър по мотиви от комедията „Укротяване на опърничавата“ на Уилям Шекспир. “Музиката е абсолютно завладяваща и зареждаща”- коментират солистите на Музикалния театър. Действието е решено като пиеса в пиесата и вкарва персонажите в цял куп перипетии и комични моменти. Сюжетът се заплита около двамата бивши съпрузи - примадоната Лили Ванеси и режисьора, продуцент и актьор Фред Греъм. Един грешно изпратен букет нажежава страстите и представянето на комедията на Шекспир „Укротяване на опърничавата” става по-правдоподобна и въздействаща отвсякога.

Баритонът Добромир Момеков и сопраното Илина Михайлова, в ролите на главните герои, със своите дълбоки белкантови гласове, силно актьорско присъствие на сцената и перфектно овладяване на сложните и многопластови образи, успяват умело да пренесат публиката в паралелните светове. Талантливите изпълнители внасят комедийна спонтанност и завладяваща романтика под режисурата на доцент Александър Текелиев, директор на Държавна опера Бургас.

Това ярко и бляскаво представление в представлението, може да се похвали със страхотни изпълнения, песни, танци и костюми. Двете истории бързо се сливат и преплитат, тъй като героите им са подвластни на своите чувства и емоции, които все по-трудно контролират в битката между половете на сцената и извън нея. Общото между сюжетните линии е една - да открият пътя към любовта. Дали това ще се случи и ще бъде ли укротена и целуната за финал опърничавата Кейт, ще разберете на предстоящите представления на 24 и 25 ноември.

Свързани новини