Роден в Германия и посветен в стиловете hip-hop, crunk и r’n’b, DJ SWED LU (a.k.a Любо Петров), е двукратен DJ шампион на Германия, на едни от най-престижните хип-хоп награди JamFM батъл.

На 6 ноември, диджеят с български корени, имащ славата на един от най-добрите майстори зад пулта в Европа, ще пристигне директно от Щутгарт, за да гостува нa черното парти King Vanity Black в :PM CLUB и да отпразнува рождения си ден с родните хип-хоп фенове.

SWED LU често подгрява световни хип-хоп величия, което му позволява да обикаля най – престижните клубове по света. Почитателите му у нас са доста и той не случайно е избран и за най-добър хип-хоп DJ на България за 2010. Неговите участия са в най-горещите точки на света – Ню Йорк, Барселона, Лондон, Истанбул, Осло, Берлин, Щутгарт и още много.

Работил е с редица от светилата в хип-хопа - Wu-Tang Clan, Ja Rule, Lil Jon, Jeremih, Ice cube, Redmаn и др. През 2013-та взима участие в 359hiphop Fest в Пловдив, където освен подгряващ артист бе и диджей на афтър партитата на Rick Ross и Ciara. Към момента е резидент на “SUPREME/Perkins park” в Щутгарт, който в началото на октомври 2014 отбеляза 10-годишен юбилей, както и в “Club Proton”.

На 6 ноември, King Vanity Black ще разтърси нощна София със запомнящо се парти! DJ SWED LU ще избухне зад пулта с мощната подкрепа на официалния хост на вечерта – рапърът DEE!