Любопитно
MANGO напусна българския пазар
04 септември 2013 | 15:31
От няколко месеца всички търговски обекти на веригата у нас са затворени
Световноизвестната испанска марка за дрехи и аксесоари MANGO се е изтеглила от България.
От няколко месеца всички търговски обекти на веригата у нас са затворени. Фирмата-представител на марката в България - "Атриум България" ЕООД е обявена в несъстоятелност още през февруари.
Софийски градски съд е уважил искането за обявяване на несъстоятелност със задна дата - 31 декември 2008 г. Това е моментът, в който дружеството с управител Кузман Йорданов Кузмов е започнало да трупа загуби. Въпреки това веригата присъстваше на българския пазар до 2013 г. Тази година обаче бяха затворени всички търговски обекти в Бургас, Варна и София.
Фирмата е имала задължения към банки, доставчици и наемодатели, пише в. "24 часа"
Друга известна верига за облекла също е на път да напусне България. През последните няколко месеца гръцката марка Sprider ускори затварянето на магазини в страната, а към края на август разполага само с един обект в София на бул. "България".
Коментари