Звездите
Ето как Зуека отказа на Капките
26 март 2025 | 08:53
Васил Василев-Зуека
Поканата към Васил Василев – Зуека, която отправиха водещите Димитър Рачков и Герасим Георгиев – Геро в третата вечер на 13-ия сезон на „Като две капки вода“, няма да бъде приета.
Двамата за пореден път предложиха на Зуека да се върне от Испания, за да води заедно с тях историческия финал на стадион „Васил Левски“ на 18 май. Още в първия епизод на любимото шоу за имитации Геро и Рачков се обърнаха с молба към Зуека отново да стане част от „Капките“, па макар само за една нощ. Художникът, който отдавна скъса с телевизията обаче, хич не иска да се връща към предишната си битност на водещ. Той живее в Испания и категорично отрича всякаква възможност да заживее отново в родината. Няколко дни след като Рачков и наследникът на Зуека Геро го приканиха да се присъедини към тях, бившият актьор показа една от картините си, видя Hotnews.bg.
Той често споделя художествените си произведения с почитателите си, но обикновено го прави с цел продажба. Този път Василев показа платното „Вътрешна свобода“, като изрично уточни, че то не може да бъде купено. В картината основен герой е любимият на Зузи Дон Кихот, който той рисува многократно. До него се вижда отворена клетка, от която героят от Ла Манча завинаги е излязъл. Около Дон Кихот кръжат няколко странни образа, сред които лесно може да се разпознае все още дебелият Геро, яхнал дървено конче като Санчо Панса.
Платното е ясна подсказка, че напъните на продуцента Маги Халваджиян да върне Зуека засега са обречени на неуспех. Той се чувства свободен от телевизионната суета и няма намерение да нарушава вътрешния си мир за поредните пет минути слава. Не е изключено обаче Зуека да чака подобаващо финансово предложение, за да помисли над офертата да води финала на „Капките“.
Коментари