Съдби
Митьо Крика с нов академичен връх
27 юни 2025 | 11:03
Със сигурност не сме видели последната трансформация на Митьо Крика – защото, както самият той обича да казва: „Само с тяло не става – трябва и ум!“
Бившият културист Димитър Ходжев, популярен у нас като Митьо Крика доказа, че граници не съществуват, когато човек има амбиция и воля за развитие – този път в академичната сфера.
Крика, който се зае и с писането на книги за влизане във форма, публикува диплома за завършена магистърска степен по специалност "Философия в мениджмънт" от Католическия университет на Мурсия - частен университет, разположен в Мурсия, Югоизточна Испания.
Новината той съобщи сам в социалните мрежи, като публикува снимка на дипломата и коментира с характерното си чувство за хумор: „Понякога така става“.
Това академично постижение идва само половин година след като Крика се похвали с трета магистратура в областта на изкуствата – поредно доказателство, че бившият спортист не просто следва нови пътища, а ги проправя с устрем и постоянство.
След като изгради име в културизма и фитнес индустрията, Митьо Крика се посвети на мотивацията, здравословния начин на живот и авторството. В последните години той активно работи и по собствени проекти, включително книги за влизане във форма, които вдъхновяват много българи да поемат контрола върху своето тяло и психика.
Днес, с новата диплома в ръка, Крика вече е не само бивш културист, но и четирикратен магистър, сред които и в сфери, далеч отвъд спортната зала.
Коментари