Продуцентът на "Преди обед" Георги Тошев рязко и категорично се разгриничи от избора на нова водеща, видя първи Hotnews.bg. Преди минути журналистът написа в социалните мрежи: "Скъпи приятели,Искам официално да ви съобщя, че нямам нищо общо с г-жа Венета Райкова, нейните изблици по телевизията, темите и гостите, които дефилират в Преди обед по bTV от началото на сезона!Съжалявам, че в екипа на предаването работят талантливи и морални хора, които трябва да търпят това непрофесионално поведение! Искрено се надявам, че @btv ще преосмисли решението си подобно лице да е в ефира.Оставам на СЕМ да провери какво съдържание върви в този “семеен слот” (според Закона). В живота има светлина и сянка. Избирам светлината!"

Тошев досега бе продуцент на "Преди обед", но в момента в профила си във Фейсбук официално е обявил само, че работи в bTV. Преди няколко дни телевизията откри сезона в бляскав купон, на който Райкова не се появи. Лицето на „Преди обед” обича да повтаря, че си ляга точно в 21 часа, но сутринта преди вечеринката покани на ресторант седмичните си коментатори, за да гледат началото на „Игра на предатели” от 20 часа, така че явно режимът й не е чак толкова строго фиксиран. Райкова е във влошени отношения с част от екипа на предаването, като напрежението между нея и продуцента Георги Тошев е видимо за всички.

След като журналистът се провали жестоко с избирането на непрофесионалисти като Франциска Папкала за водещи, ръководството на Би Ти Ви ангажирало блондинката през главата му и сега двамата въобще не мелят брашно заедно. Зле се чувстват и редакторите, авторите на рубрики и операторите, защото Венета се държала високомерно. Така че липсата й сред колегите от телевизията изглежда закономерна.