Съдби
Пламена от "Капките" проговори за анорексията
31 март 2026 | 16:36
18 години след Music Idol, Пламена Петрова отново е под светлините на прожекторите.
Пламена Петрова от "Като две капки вода" сподели откровено за пътя си през успехите, трудностите и личните битки, които са я изградили като артист и човек.
Макар и да не е сред лидерите в класирането, тя остава уверена, че най-доброто тепърва предстои, а участието ѝ в шоуто ѝ носи истинско удовлетворение, защото ѝ дава възможност да прави това, което обича най-много – да пее.Кариерата ѝ минава през редица популярни формати като Music Idol и Big Brother All Stars, но именно последното се оказва повратна точка в живота ѝ.
След участието си там, едва на 26 години, Пламена се сблъсква с тежка лична криза, породена от разминаването между нейните чисти очаквания за музикалния бизнес и реалността. Неприлични предложения и липсата на професионални възможности я сриват психически и отключват тежка форма на хранително разстройство – анорексия, която впоследствие преминава и в булимия.В продължение на 2–3 години тя води изключително тежка битка със заболяването. Стига до критично тегло от 35 килограма, губи сили и желание за сцена, а животът ѝ се превръща в ежедневна борба.
Възстановяването идва трудно – с помощта на семейството, специалисти и силна вътрешна воля. Пламена откровено признава, че процесът не е бил линеен – често е правила крачка напред и две назад, но в крайна сметка успява да се пребори.Днес тя е стабилна, приема себе си и се чувства добре в тялото си, без да се фиксира върху килограми и външни стандарти. Урокът, който извлича, е свързан с това да не правиш компромиси със себе си и да не позволяваш на външния натиск да определя стойността ти.
Освен професионалните предизвикателства, Пламена е категорична и в личния си живот – не бърза да влиза във връзки на всяка цена. След токсични отношения в миналото, тя избира да бъде сама, докато срещне човек, с когото може да изгради истинско семейство. Мечтае за любов, стабилност и деца, но без компромиси със себе си.
Коментари