Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира по тенис в белгийската столица Брюксел с награден фонд 637 хиляди долара.

24-годишната Пиронкова разби Елени Данилиду (Гърция) с 6:1, 6:4 за 77 минути и постигна първи успех на клей за сезона.

Така пловдивчанката постигна първа победа в основна схема от края на март насам след серия от четири поредни загуби в първи кръг на турнири на УТА.

Българката започна устремно и набързо поведе с 3:0, като до края на първия сет даде само гейм на съперничката си.

Втората част вървеше по-равностойно. При 3:3 двете размениха пробиви, а в деветия гейм Пирионкова отново проби, след което затвори мача при собствен сервис.

Така 46-ата в света българка 60 точки за класацията на УТА и 8800 долара, а за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу победителката от мача между поставената под номер 5 Роберта Винчи (Италия) и Катерина Бондаренко (Украйна).