Първата ни ракета Григор Димитров се класира за 1/4-финал на турнира в Стокхолм, след като във втория кръг се наложи над 28-я в света Хуан Игнасио Чела с 6:2, 5:7, 6:1.

Мачът започна равностойно, като двамата тенисисти си размениха по две подавания, но при 2:2 Гришо взе четири поредни гейма и не остави никакви шансове на съперника си за първия сет, който приключи за 31 минути.

но малко след това Чела го върна. Двамата си размениха по още един пробив, но при 5:5 Григор не успя да вземе сервиса си и аржентинецът се възползва от грешката му, след което взе подаването си и изравни резултата.

В третия сет Григор доминира изцяло на корта и даде само един гейм на аржентинеца, за да стигне до крайната победа. Гришо направи пет аса и само една двойна грешка.

За победата си хасковлията заработи 15 730 евро от наградния фонд и 45 точки за ранглистата. На 1/4-финал ще срещне канадеца Милош Раонич.