Джони Деп ще свири в нов албум, записан по неиздавани досега текстове на Боб Дилън.

Актьорът, който все по-често се изявява и като музикант, ще участва в изпълнението на песента Kansas City.

Деп замества Елвис Костело, който трябвало да свири на китара по време на записа, но не успял да дойде навреме. В албума са включени и изпълнения на Маркъс Мъмфорд от групата „Мъмфорд и синове”, Джим Джеймс от My Morning Jacket и Тейлър Голсмит от Dawes.

Музикантите участват в записа на над 20 недовършени песни на Дилън. Албумът се казва „Изгубени по реката: Новите записи от мазето” и трябва да излезе на пазара тази есен заедно с документален филм на режисьора Сам Джоунс. Текстовете на песните са написани от Боб Дилън през 1967 г. по време на сесията „Записи от мазето”.

„Хубава музика се прави най-добре, когато група артисти се съберат за общото благо”, казва продуцентът Ти Боун Бърет. Режисьорът Сам Джунс допълва: „Намирането на тези досега неизвестни песни на Дилън изглежда като холивудски сценарий и е откритие с исторически пропорции. Това е една уникална възможност да заснема Ти Боун и тези чудесни артисти, докато те работят заедно”.

Джони Деп наскоро се включи и във видеоклип към нова песен на Пол Маккартни, която беше посветена на ранните години на "Бийтълс". Певецът лично поканил актьора да свири във видеото. Джони беше и изненадващ гост на концерт на "Аеросмит" в САЩ, където отново показа уменията си като китарист.