Най-силната ни тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си във втория кръг на Australian Open.

24-годишната пловдивчанка загуби с 4:6, 4:6 от Галина Воскобоева (Казахстан) и отново не успя да премине втория кръг на турнира от "Големия шлем" в Мелбърн.

Това бе вторият мач между двете тенисистки и първа победа за Воскобоева. Предишният двубой между двете тенисистки отново бе на Australian Open - в първи кръг през 2010 година, но тогава Цвети спечели с 6:4, 6:4.

Пиронкова започна отлично, като стигна до 0:40 още в първия сервис-гейм на Воскобоева и успя да осъществи пробив. Воскобоева обаче веднага върна пробива, въпреки че Пиронкова водеше с 40:15 в откриващото си подаване.

Последва гейм на нула за Воскобоева и родената в Москва представителка на Казахстан излезе напред в резултата - 2:1. Пиронкова изравни за 2:2, а веднага след това реализира пробив на нула и поведе с 3:2.

Нашето момиче затвърди пробива и дръпна с 4:2 в резултата, но след това в играта й настъпи срив. Българката загуби 4 поредни гейма, а с това и първия сет.