Харизматичната певица разкри интересни факти от своята кариера, за които не сме и подозирали. В интервю Деси сподели, че преди повече от 20 години, през 2003 г., водещият и продуцент Слави Трифонов ѝ е предложил да стане беквокалистка в екипа на култовото "Шоуто на Слави". Това предложение дошло малко след като тя напуснала музикалната компания „Пайнер“, което било важно за развитието на кариерата ѝ.

Въпреки че предложението ѝ изглеждало интересно, Десислава признава, че е почувствала, че не е подходяща за ролята на беквокалистка. "Видя ми се готино, но аз знам, че съм силна в индивидуализма. Няма как да бъда просто беквокал. Освен това дейността е трудоемка и изисква точност, каквато аз нямах. Имаше много глоби и сигурно за един месец щях да приключа кариерата си там", върна лентата блондинката.

Тя подчертава, че е обичала да бъде в центъра на вниманието и да изразява себе си чрез своето собствено творчество. Независимо от отказа, Десислава не скрива уважението си към Слави Трифонов. Тя си спомня с топлина за многобройните си участия в неговото шоу и казва, че е имала много "готини моменти" с него. "Винаги се е държал джентълменски", добавя певицата, подчертавайки, че отношенията им винаги са били на приятелска основа. Въпреки многото слухове и флиртове, ДесиСлава категорично уточнява, че между нея и Слави никога не е имало нещо повече от приятелство и професионални отношения.

Освен за офертата на Слави Трифонов, Десислава разкри и друг интересен момент от кариерата си – отказаното предложение да стане водеща на предаването „Преди обед“ по bTV. Изпълнителката на "Две сърца" обясни, че тогава живеела в Пловдив и не можела да се ангажира с ранните часове и стриктната точност, които изискваше форматът. Тя добавя, че винаги е ценяла своето време и е искала да бъде сигурна, че може да се отдаде на задачите си, ако се ангажира с нещо ново.