Top stories
Цеца Величкович отърва затвора
10 май 2011 | 14:06
Тя ще е 8 месеца под домашен арест, с електронна гривна на крака
Скандалната сръбска фолкзвезда Цеца Величкович няма да влиза в затвора.
Върховният съд на Белград днес прие споразумението между Величкович и прокуратурата, с което тя признава вината си.
Това решение на съда означава, че срещу Цеца Величкович няма да има съдебен процес.
Съгласно споразумението Величкович и нейната сестра Лидия Оцоколич ще трябва да внесат в държавния бюджет 1.5 млн.евро.
Цеца Величкович ще бъде под домашен арест една година, а нейната сестра 6 месеца, предаде Б92.
В действителност Цеца Величкович ще бъде само 8 месеца под домашен арест, защото от присъдата ще бъдат приспаднати 4-те месеца, които тя прекара в ареста през 2003 година.
И двете обаче ще трябва да носят електронни гривни на краката си. Докато е под домашен арест фолкзведата няма право да прави публични изяви.
Припомняме, че в началото на месец март прокуратурата в Белград официално повдигна обвинение срещу Цеца Величкович, че е присвоила над 4 млн. германски марки и 3 млн. долара от продажбата в чужбина на футболисти от "Обилич".
Веднага след това започна и финансова ревизия, която трябваше да уточни дали притежаваното имущество от скандалната звезда е придобито легално.
Разследването срещу съпругата на един от най-известните сръбски военни престъпници Желко Ражнятович - Аркан, започна преди 8 години.
Според прокуратурата разследването е продължило осем години, защото властите е трябвало да съберат необходимата документация от няколко държави, където Величкович е продавала футболистите.
Сред продадените футболисти има и двама в България - Небойша Йеленкович и Мариян Живкович в Литекс. Останалите са продавани в Турция, Гърция, Австрия, Франция и Русия.
Разследването срещу Цеца Величкович започна по време на операцията "Сабя" през март 2003 година веднага след убийството на сръбския премиер Зоран Джинджич. Тогава Цеца Величкович остана в следствения арест няколко месеца. Нейният съпруг Аркан бе убит в Белград в началото на 2000-на година, пише БГНЕС.
Коментари